Spotkanie związkowe

Super User. Posted in Aktualności

31.03.2015r. odbyło się zebranie z przewodniczącymi Kół Naszej Organizacji. Tematem spotkania było zaostrzenie akcji protestacyjnych i przygotowania do wejścia w spór zbiorowy z szkołami i placówkami oświatowymi.

W trakcie zebrania rozdano ankietę dotyczącą działań Związku. Jednym z ważnych wniosków po jej analizie jest potrzeba kontynuacji szkoleń z zakresu prawa oświatowego i związkowego.

Po obiedzie odbyło się szkolenie pt. „Ruch kadrowy w oświacie” przeprowadzone przez Panią Monikę Rękawek. To jeden z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie w naszym regionie. To już trzecia edycja z cyklu szkoleń z prawa oświatowego w ostatnich 10 miesiącach. Poprzednie dotyczyły zmian w ustawie o systemie oświaty i KN.  Związkowcy dostają przystępny materiał i odpowiedzi na dziesiątki pytań. Spotkania z Panią Rękawek cieszą się ogromnym pozwodzeniem.

Agnieszka Rzeszewska

Przewodnicząca komisji Międzyzakładowej